Stomatologia i medycyna estetyczna idą w parze. Certyfikowany Lekarz Medycyny Estetycznej Joanna Dziemiańczyk, właścicielka OrchiDermal, stworzyła wyjątkowe miejsce, gdzie pacjent może równocześnie zadbać o piękne zęby, ale też sprawić, że poczuje się atrakcyjnie i młodo.
Metamorfoza uśmiechu potrzebuje niezwykłej oprawy. To taka kropka nad i. Poprawa uśmiechu, poprzez piękne uszeregowanie zębów czy zastosowanie licówek pełnoceramicznych, to nie wszystko. Jeśli połączymy to z wypełnieniem zmarszczek lub wyrównaniem asymetrii ust, efekt zachwyca. A pacjenci widząc siebie w lustrze często nie dowierzają swojemu odbiciu.
W OrchiDermal bardzo dużą uwagę przykładamy do naturalnych efektów zabiegów medycyny estetycznej. Chodzi o to, aby odjąć kilka lat, spłycić zmarszczki, by pacjent wyglądał świeżo.
Bardzo nam zależy na relacji panującej między pacjentem a lekarzem, dlatego każda wizyta zaczyna się od serdecznej rozmowy, zgłębieniu jego wewnętrznych potrzeb, aby w pełni sprostać oczekiwaniom.
Zespół OrchiDermal stawia na jakość, naturalne piękno i trwałe medyczne efekty. Oferowane zabiegi są zawsze indywidualnie dobrane do potrzeb każdego pacjenta. Naszą misją jest wydobycie i podkreślenie naturalnego piękna. Wykonywane są przez certyfikowanego lekarza medycyny estetycznej, Joannę Dziemiańczyk. Oto co proponujemy.
Mezoterapia mikroigłowa to najpopularniejszy zabieg na pierwsze oznaki starzenia skóry twarzy i jej okolic, jakimi są zmarszczki, utrata elastyczności i napięcia skóry.
Dodatkowo rewelacyjnie sprawdzi się u osób z cerą tłustą. Poprzez zwężenie porów, ograniczana jest nadmierna produkcja sebum. Warto również wspomnieć, że zabieg ten wykorzystywany jest do niwelowania blizn oraz rozstępów. Co więcej, to właśnie dzięki mezoterapii mikroigłowej, ustępują niewielkie przebarwienia na
skórze.
Zabieg mezoterapii mikroigłowej polecany jest osobom, które chciałyby poprawić kondycję cery, ponieważ po jego wykonaniu zauważa się poprawę owalu i wyglądu twarzy.
Jeśli podczas konsultacji z naszą kosmetolog wybrałaś zabieg mezotermii mikroigłowej, możesz być pewna świetnych efektów. Na samym początku wspólnie określimy obszary, które wymagają szczególnej uwagi – twarz, szyja, a nawet dekolt. To właśnie skóra w tych miejscach najszybciej traci witalność.
Na samym początku kosmetolog oczyści dokładnie wybrany obszar skóry i nałoży ampułkę witaminową lub rewitalizującą. Kolejnym krokiem będzie wykonanie mikronakłuć skóry za pomocą dedykowanego specjalistycznego urządzenia. Jednocześnie wprowadza preparat, którego efektem będzie pobudzenie mikrokrążenia oraz szybka absorbcja.
Badania pokazują, że w ciągu 20 minut skóra może wchłonąć nawet 90% preparatu. Jest to zabieg bezpieczny i bardzo efektywny. Może być stosowany przy każdym rodzaju cery. Również, jeśli jest ona bardzo delikatna.
Partia ciała, na której wykonujemy zabieg mezoterapii mikroigłowej, zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta. Wykonuje się ją najczęściej na skórze twarzy, szyi i dekolcie. Coraz częściej taki zabieg wykonuje się na innych partiach ciała, przede wszystkim takich jak brzuch, biust i dłonie.
• skłonność do bliznowacenia,
• stany zapalne i alergiczne skóry,
• trądzik różowaty,
• terapia antybiotykowa,
• ciąża oraz karmienie piersią.
Najczęściej pacjenci odczuwają lekki dyskomfort, jednak jego stopień
odczuwania jest bardzo indywidualny. Dla zwiększenia komfortu
podczas procedury, przed przystąpieniem do zabiegu kosmetolog
zastosuje znieczulenie miejscowe.
Przede wszystkim osoby, które chciałyby poprawić ogólną kondycję
skóry, zredukować pierwsze zmarszczki i wiotkość skóry.
Rekomendujemy wykonanie 3-4 zabiegów w odstępie 3-4 tygodni.
Natomiast jest to kwestia indywidualna, zależna od rodzaju cery.
Efekt jest widoczny już po pierwszym zabiegu.
Po zabieg mezoterapii mikroigłowej powinniśmy dbać o odpowiednie
nawilżenie skóry rano oraz wieczorem, po uprzednim dokładnym
demakijażu. Przez pierwsze 2-3 dni po zabiegu może utrzymać się
lekkie podrażnienie oraz zaczerwienienie. Dlatego też powinniśmy całkowicie
zrezygnować z ekspozycji na słońce, zarówno przed, jak i po zabiegu.
Botoks – pewna i bezpieczna redukcja zmarszczek
Jeśli marzysz o likwidacji zmarszczek mimicznych podczas jednej wizyty, ten zabieg jest stworzony dla Ciebie. W OrchiDermal w bezpieczny i przewidywalny sposób możemy odmłodzić twarz nawet o kilka lat, wykorzystując wyjątkowe właściwości toksyny botulinowej.
Botoks to skrót używany przez wielu entuzjastów piękna jako synonim zabiegu wygładzenia drobnych zmarszczek. Polega on na ostrzyknięciu problematycznych obszarów twarzy toksyną botulinową, czyli oczyszczoną substancją wytwarzaną przez bakterie z rodzaju Clostridium botulinum. Podanie preparatu blokuje impulsy nerwowe, które odpowiedzialne są za napinanie mięśni i utrwalanie zmarszczek twarzy i jej okolic.
Toksyna botulinowa jest lekiem, którego ilość oraz miejsce podania ściśle określa lekarz po przeprowadzonej konsultacji. Jest kilka ogólnych wskazówek przed wykonaniem zabiegu, do których warto się stosować:
• cera powinna być wolna od ognisk zapalnych i wysypki,
• twarz powinna być oczyszczona z make-up,
• przeziębienie oraz infekcja gorączkowa uniemożliwia wykonanie zabiegu,
• nie należy przyjmować leków obniżających krzepliwość krwi, niesteroidowych leków przeciwzapalnych oraz polopiryny/aspiryny.
• pierwszy efekt obserwowany jest w ciągu 2-3 dni po podaniu preparatu,
• pełen efekt widoczny jest po około 30 dniach,
• wygładzenie zmarszczek utrzymuje się przez około 4 miesiące od momentu podania preparatu,
• nawet po ustaniu działania botoksu zmarszczki na ogół są płytsze niż przed kuracją.
Przeciwskazania do wykonania zabiegu:
Stosowanie toksyny botulinowej jest bezpieczne i przewidywalne pod warunkiem, że zabieg przeprowadza certyfikowany lekarz medycyny estetycznej po przeprowadzeniu wywiadu medycznego. Zalecamy nie wykonywać zabiegu w nastepujących sytuacjach:
• przewlekłe zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego,
• nadwrażliwość na składniki preparatu,
• stosowanie niektórych leków,
• miejscowe infekcje skóry,
• ciąża, okres laktacji.
Nadpotliwość jest często występującym zaburzeniem ze strony gruczołów potowych, prowadzącym do obniżenia jakości życia oraz dyskomfortu, którego nie można zahamowaćdrogeryjnymi specyfikami. Do rejonów kłopotliwych najczęściej zaliczamy: dłonie, stopy oraz rejon pach. Osoby, które zmagają się z tym przykrym problemem, zachęcamy do podania toksyny botulinowej w kłopotliwe miejsca. Substancja ta zablokuje nerwy odpowiedzialne za aktywizację pocenia się. Efekty zabiegu odczuwalne będą każdego dnia.
Leczenie bruksismu, czyli mimowolnego zgrzytania zębami, to złożony proces, który często wymaga wizyty nie tylko u stomatologa. Bruksizm to potocznie nazywane zjawisko zgrzytania zębami. Objawy zgrzytania zębami i zaciskania zębów, pojawiają się w wyniku stresu. W trakcie snu bruksizm objawia się głównie zgrzytaniem zębów, w ciagu dnia objawia się niekontrolowanym zaciskaniem zębów. W wyniku czego napinamy żwacze, czyli główne mięśnie odpowiedzialne za żucie. Wzmożone napięcie mięśni żwaczy powoduje intensywny ból twarzy, bóle głowy, szumy uszne, zawroty głowy, a nawet przerost mięśni negatywnie wpływający na proporcje twarzy. Osoby cierpiące z powodu bruksizmu często mają szeroką i masywną szczękę.
• bruksizm,
• mimowolne napięcie szczęki,
• szeroka i masywna szczęka.
Terapia wstrzyknięcia preparatu toksyny botulinowej w żwacze wpływa na obniżenie napięcia mięśniowego i znacząco redukuje ból. Większość pacjentów zauważa zmniejszenie dolegliwości bólowych już następnego dnia po zabiegu.
Po pewnym czasie od podania botoksu, jak siła pracy mięśni policzkowych zostaje zredukowana, mięśnie kurczą się, co sprawia, że rysy szczęki są mniej wydatne. Pacjenci zauważają, że twarz wygląda subtelniej i młodziej.
Zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej skutecznie wspiera leczenie bruksizmu.
Toksyna botulinowa, czyli popularny botoks, to skrót używany przez wielu entuzjastów piękna jako synonim zabiegu wygładzenia drobnych zmarszczek. To sprawdzony w klinikach medycyny estetycznej na całym świecie preparat do iniekcji podskórnej.
Toksyna botulinowa jest używana w szczerego zabiegów związanych z funkcjonowaniem mięśni oraz nerwów, co wynika ze specyfiki działania. Blokuje impulsy nerwowe, które odpowiedzialne sąza napinanie mięśni. Mało kto wie, że toksyna botulinowa znalazła zastosowanie nie tylko w medycynie estetycznej, lecz również w medycynie leczniczej m.in. w leczeniu zeza, migreny, nadpotliwości oraz w terapii bruksizmu.
Toksyna botulinowa (botulina, potocznie botoks) to substancja wytwarzana przez bakterie z rodzaju Clostridium botulinum, lub też inaczej jad kiełbasiany. Występuje kilka rodzajów toksyny, które oznacza się literami od A do G. Natomiast w medycynie zastosowanie znajduje jedynie typ A toksyny. W medycynie stosujemy ją od ponad 25 lat. Niestety przez wiele pacjentów jest niedoceniona i cieszy się złą sławą, ponieważ przypisuje się jej nieudane efekty, takie jak przerysowane usta czy policzki, z czym kompletnie nie ma nic wspólnego.
Stosowanie botoksu jest bezpieczne i nie powoduje efektu przerysowanej twarzy ani innych uszkodzeń pod warunkiem, że zabieg jest przeprowadzany przez doświadczonego lekarza, który stosuje tylko certyfikowane preparaty. Dawka toksyny otulinowej powinna być precyzyjnie dobrana do indywidualnych potrzeb pacjenta. Zapewnia to naturalne efekty zrelaksowanej i wypoczętej cery oraz zachowuje delikatną mimikę twarz
Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie. To związek, który wiąże wodę w skórze właściwej. 1 cząsteczka kwasu jest w stanie związać 250 cząsteczek wody. W skórze młodej kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, co gwarantuje jej sprężystość, odpowiednie nawilżenie i brak zmarszczek. Z wiekiem ilość kwasu maleje i jest to niestety naturalny efekt. W późniejszym czasie skóra człowieka się starzeje, traci zdolność wiązania wody i powstają zmarszczki. Zatrzymaj ten proces w OrchiDermal.
Kwas hialuronowy, swoja potoczną nazwę filler zawdzięcza właściwości wypełnienia i niwelowania nawet bardzo głębokich zmarszczek i bruzd. Po zabiegu bruzdy są natychmiast wypełnione a skóra napięta i odświeżona. To nie jedyne możliwości preparatu.
Ciężko sobie wyobrazić dzisiejszą medycynę estetyczną bez zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Wykorzystujemy go do prawidłowego nawilżenia i przywrócenia sprężystości skóry. Natomiast podskórne podanie kwasu hialuronowego stymuluje produkcję nowych włókien halogenowych i elastyny, dzięki czemu skóra odzyskuje młody i promienny wygląd.
W zależności od spersonalizowanych potrzeb naszych pacjentów stosujemy zarówno kwas usieciowany, jak i nieusieciowany. Kwas usieciowany polecamy pacjentom, którzy chcą wygładzić zmarszczki i bruzdy, poprawić wolumetrię twarzy i wymodelować usta. Natomiast kwas hialuronowy nieusieciowany stosujemy podczas zabiegów nawilżających, w celu odmłodzenia wyglądu skóry.
Przed podaniem podskórnym kwasu hialuronowego certyfikowany lekarz medycyny estetycznej precyzyjnie dobiera właściwą gęstość oraz ilość preparatu do wybranego miejsca terapeutycznego.
• poprawa wolumetrii twarzy,
• korekta kształtu nosa,
• modelowanie linii i objętości ust,
• nawilżenie ust,
• wypełnienie zmarszczek i bruzd twarzy,
• nawilżenie skóry twarzy, szyi i dekoltu,
• wypełnienie doliny łez.
Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w naszym organizmie, dlatego niewiele jest przeciwskazań do przeprowadzenia zabiegu z jego zastosowaniem. Stanowią je przede wszystkim aktywna choroba nowotworowa oraz okres ciąży i laktacji.Każdy z naszych zabiegów wykonywany jest po wcześniejszej konsultacji z certyfikowanym lekarzem medycyny estetycznej. Warto pamiętać, że tylko zabieg wykonany przez doświadczonego specjalistę jest bezpieczny
i minimalizuje ryzyko ewentualnych powikłań
Oferta: aparat ortodontyczny Gdańsk, najlepszy ortodonta Gdańsk, ortodoncja Gdańsk, ortodoncja Gdynia, ortodoncja Trójmiasto, ortodonta Gdańsk, ortodonta Gdynia, ortodonta Trójmiasto